Czym jest edumatrix?

Jest to polski produkt, opracowany przez nauczycieli i naukowców, tak aby mógł wspomagać naturalne potrzeby rozwojowe dzieci, dlatego sprawdza się na różnych etapach edukacji, od przedszkola do końca szkoły podstawowej.

Cechy Edumatrix

  1. pozwala łączyć zagadnienia matematyczne, logiczne i informatyczne. Przedstawiać je dzieciom w sposób obrazowy, łatwy a nawet zabawowy, wykorzystując pełnię ich aktywności i kreatywności.
  2. realizowany w szkolnej praktyce powrót do natury – drewniane elementy są przyjemne w dotyku, stymulują rozwój zdolności manualnych i pozytywnie wpływają na postrzeganie i odczuwanie.
  3. innowacyjne narzędzie, które pomaga w procesie edukacyjnym połączyć wysiłki uczniów i nauczyciela.
  4. mądra i zdrowa alternatywa w nauczaniu, dająca niezliczone możliwości wykorzystania w procesie lekcyjnym od prostej arytmetyki po algorytmy w językach programowania.
  5. nowa przestrzeń edukacyjna pozwalająca rozwijać umiejętności i wiedzę z obszaru logiki, matematyki, informatyki (myślenia komputacyjnego), programowania i wielu innych.
  6. stanowi swoistego rodzaju zeszyt ćwiczeń, który uczeń wypełnia i obsługuje jak aplikację komputerową. Wydaje się być więc dla ucznia atrakcyjną (i zdrową!) alternatywą, zarówno względem zeszytu papierowego jak i względem komputera, tabletu czy smartfonu.
  7. Edumatrix można łatwo dostosować do praktycznie każdego etapu edukacyjnego od początku przedszkola do końca szkoły powszechnej.

 

 

 

Zestaw EduMATRIX przewidziany jest dla dwóch uczniów. Każdy posiada dwie, takie same plansze, nazywane matrycami i ponad 200 drewnianych bloczków funkcyjnych.

Zestawy wykonano z wyjątkową precyzją z najwyższej jakości materiałów. Wszystkie bloczki, jak i skrzynka, powstały z drewna bukowego a matryce ze sklejki brzozowej.

Kolorowe bloczki zabarwiono ekologicznymi farbami a nadruki wykonano specjalna metodą światło utwardzalną. To pozwala na wieloletnie użytkowanie pomocy dydaktycznej bez straty na wartości – jak to ma miejsce w przypadku urządzeń elektronicznych.

W ciągu ostatnich trzech lat popyt na programistów zwiększył się o około 30 proc. Zdaniem ekspertów  trend ten będzie się utrzymywał, dając pracę coraz większej liczbie osób i kusząc coraz wyższym wynagrodzeniem.

Wpływa na to globalny rozwój i zwiększenie zapotrzebowania na aplikacje mobilne, bez których wiele osób nie potrafi się już obejść. Można powiedzieć, że programowanie to świetny zawód dla Polaków, bo wiąże się nie tylko z takimi cechami jak zdolność analitycznego myślenia, ale także umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, wymagających elastycznego podejścia.

Ponadto nie męczy wzroku, nie ogranicza kontaktów społecznych, uczy pracy w zespole, utrzymania ładu i porządku w miejscu pracy i jest najekonomiczniejsza propozycją wyposażenia klas w pomoce dydaktyczne służące nauczaniu programowania.

 

Edumatrix może pełnić m.in. funkcje:

1. edytora grafiki bitmapowej, a nawet edytora obiektów 3D

2. zeszytu ćwiczeń do matematyki (algebra, geometria)

3. kalkulatora

4. mapy cyfrowej


Polecamy opinie zamieszczone na blogach:

EduMATRIX – Drewniany eko komputer XXI wieku

EduMATRIX – Drewniana pomoc naukowa

http://kreatywnik.bloog.pl/id,359047999,title,EduMATRIX,index.html?smoybbtticaid=618bf6